Аскорбинска киселина обложена 97% (обложени витамин Ц)

Краток опис:

【】 Апликација Обложени Витаминот Ц е витамин Ц со физички заштитен слој кој го спречува активната компонента на витамин Ц од оштетување од штетни фактори. широко се користи за витамин пред-мешани гасови, комплексни пред-мешан гасови.

【】 Главниот производител NCPC / CSPC / Северна Исток

【】 CAS бр : 134-03-2

【】 E бр : E300

【】 HS Код : 29362700

Обложени аскорбинска киселина е суштински хранливи материи за некои други животински видови, длабоко познавање на пазарот на витамин Ц, како и акции контејнери согласни со промените на пазарот ќе ни овозможи секогаш ќе им понудиме конкурентна цена, и може да се извор на многу брендови најмногу ги сакаше. Ако сте во потрага за  Обложен Витамин Ц 97% , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

97 обложени со витамин Ц е витамин Ц со физичка заштитен слој кој го спречува активна компонента на витамин Ц од оштетување од штетни фактори. Интегритетот на крзното е добро. Таа е погодна за витамин Ц со претходно измешан гасови, комплекс со претходно измешан гасови, каша и гранулирани свински и птичји гасови. Ова производство е забележано за бавно ослободување и има иста стапка биолошки користење како витамин Ц.

Име на производ аскорбинска киселинаВитамин Ц обложена Feed Одделение
изглед Бела до скоро бели цврсти гранули
Губиток на сушење ≤2.00%
Остаток на палење ≤0.1%
решетката големина 100% преку 40 Mesh,
како ≤0.001%
Pb ≤0.003%
Проба ≥97%

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !