Природни бета каротин 96%

Краток опис:

【】 Апликација Бета-каротенот 96% е црвено-портокалова пигмент кој се наоѓа во растенија и плодови, за директна употреба во храната.

【】 Форма : Длабоко портокалова или црвена парична казна во прав

【】 CAS број : 7235-40-7

【】 E бр : Е160а

【】 HS Код : 32030090

Длабоко познавање на  бета-каротин  пазарот ни овозможи да ви извор со конкурентна цена екс реномирани  Бета-каротенот  производители. Ако сте во потрага за  Бета-каротенот 96%  , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

Бета-каротенот сега добиле огромна сума на внимание како потенцијални анти-канцер и анти-стареењето соединенија. Бета-каротен е моќен антиоксидант, заштита на клетките на телото од оштетувања предизвикани од слободните радикали.

Спецификација маса за природни Бета-каротенот 96%

 

предмети стандарди
изглед Црвен прав
содржина ≥96%
Апсорпцијата спектар во циклохексан Макс. 453 ~ 457nm
Тешки метали ≤0.001%
арсен ≤0.0003%
Pb ≤0.5ppm
Испарливи органски нечистотии
метанол ≤3000ppm
етанол ≤5000ppm
ацетон ≤5000ppm
нафта етер ≤5000ppm

  • Претходна:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !