Лутеин 1% за прашок CWS, ладна вода растворливи

Краток опис:

【】 Апликација Лутеин 1% Прав CWS  За утврдување и колорит на waterbased храна, инстант производи, пудинзи, кондиторски и млечни производи.

Тип  100% natrual extract from Marigold

【】 Форма : прав

【】 CAS број : 502-65-8

【】 E бр : E161b

【】 HS Код : 32030090

Длабоко познавање на  лутеин пазарот ни овозможи да ви извор со конкурентна цена екс реномирани  лутеин производители. Ако сте во потрага за  Лутеин 1% Прав CWS , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

【】 Ефикасност

1. заштита на видот

лутеине еден од основа во објективот и мрежницата на окото, може да ја спречи макуларна дегенерација (AMD), и да се подобри видот.

 2. Олеснување Возраст пигментацијата на ретината во човечкото тело и анти-липидна пероксидација од antioxidation.

3. Прилагодете крв масти, да се спречи ниска густина против antioxidation, и со тоа да се ублажи cardiopathy.

 

Спецификација на  Лутеин 1% за прашок CWS

ТЕСТОВИ СПЕЦИФИКАЦИИ НА
 изглед Портокалова жолта прав
Проба 1%
мирис карактеристично
вкус карактеристично
Mesh 100% помине 80 решетката
Губиток на сушење MAX. 5.0%
вкупен пепел MAX. 3.0%
Тешки метали MAX.10 ppm
пестициди негативни
вода Растворливост Растворливи во вода
микробиолошка контрола
Вкупно на бактерии ≤100cfu / g
Квасец и мувла негативни
салмонела негативни
Ешерихија коли негативни
стафилококи: негативни

 

 


  • Претходна:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !