натриум аскорбат

Краток опис:

【Апликација】 натриум аскорбат (Na VC)  обезбедува 131 mg на натриум на 1.000 mg на аскорбинска киселина, широко се користи во Храна / Пијалоци / Фармацевтска / Здравје и лична нега.

【】 Главниот производител  CSPC / Luwei / ДСМ Jiangshan / Tianli / Североисточниот

【】 CAS бр : 134-03-2

【】 E бр : E301

【】 HS Код : 29362700

Натриум аскорбат, т тој додадена корист на користење на овие во прехранбени производи е дека тоа помага да се зачува арома, боја и хранлива содржина на храната, длабоко познавање на пазарот на витамин Ц, како и акции контејнери согласни со промените на пазарот ќе ни овозможи секогаш ќе им понудиме конкурентна цена, и може да се извор на многу брендови најмногу ги сакаше. Ако сте во потрага за  натриум аскорбат (Na VC) , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

натриум аскорбат is a form of the mineral salt of ascorbic acid. натриум аскорбат provides 131 mg of sodium per 1,000 mg of ascorbic acid. These are mainly used as a food additive and are also used as an antioxidant, and an acidity regulator.

Точка СТАНДАРД
изглед Бели или скоро бели кристали или кристален прав
идентификација   позитивни
Точка на топење  191 ℃ ~ 192 ℃ 
pH (5%, w / v)   2.2 ~ 2.5 
pH (2%, w / v)   2.4 ~ 2.8 
Специфична оптичка ротација  + 20,5 ° ~ 21.5 °  
Јасност на решение Отстрани 
Тешки метали = <0,0003% 
Проба (како што е C 6H 8O6,%)  99,0 ~ 100.5 
бакар = <3 mg / kg
железо = <2 mg / kg
Меркур = <1 mg / kg 
арсен = <2 mg / kg 
олово = <2 mg / kg
оксална киселина = <0.2%
Губиток на сушење = <0.1%
сулфатен пепел = <0.1%
Резидуален растворувачи (како што е метанол) = <500 mg / kg 
Вкупниот број плоча (cfu / g) = <1000
Квасци и калапи (CFU / g) = <100  
Escherichia. Coli / g  отсуство 
Салмонела / 25g  отсуство 
Staphylococcus aureus / 25g  отсуство 

【Вовед】 натриум аскорбат се користи како додаток за подобрување на квалитетот на храната и да се подобри стабилноста на храна. На пазарот за натриум аскорбат се концентрирани главно во регионот Азија-Пацифик, проследено со Европа и Северна Америка. Ако сте во потрага за оваа точка, не двоумете се да ме контактирате за повеќе информации на пазарот.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !