Витамин А палмитат 1.0 М IU

Краток опис:

【】 Апликација на витамин А палмитат 1.0 М Ш  прав широко се користи во брашно, млеко во прав, прав пијалок.

【】 Главниот производител  ДСМ, BASF, Жеџијанг NHU, Adisseo, Жеџијанг медицина, Kingdomway

【】 Форма : прав

【】 CAS бр : 79-81-2

【】 E бр : 302

【】 HS Код : 29362100 

Длабоко познавање на Витамин А пазарот ни овозможи да се извор со конкурентна цена екс над реномирани производители на витамин А. Ако сте во потрага за  на витамин А палмитат 1.0 М Ш, не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

Две форми на витамин А се достапни во исхраната на човекот: витамин А (ретинол и неговите естерифицирани форма, ретинил естер) и провитамин А каротеноиди.

Спецификација на (ацетат & палмитат)

предмети                           спецификација
Опис Малку жолта цврста или жолта мрсна течност, ЕП
Идентификација: тенкослојна Хроматографски B: Поврзани супстанција  C: боја реакција  Да се приспособат, EPTo согласност, ЕП Да се приспособат, ЕП
Поврзани супстанција соодноси A300 / A326 A350 / A326  A370 / A326  ≤ 0.60, 0.54 EP≤, ЕП ≤ 0,14, ЕП
ретинол ≤ 1.0%, на ЕП (или HPLC)
киселина вредност ≤ 2,0%, ЕП
пероксид вредност ≤10.0, ЕП
Тешки метали (како Pb) ≤ 5 mg / kg, CP
арсен ≤ 1 mg / kg, CP
Микробиолошки тестови Вкупно бактерии смета Вкупно мувла и квасец брои   колиформни бактерии   салмонела  ≤ 1000 cfu / g, GB / Т 4789≤ 100 cfu / g, GB / Т 4789 Помалку од 30 MPN 100g, GB / Т 4789 n.d / 10g, SNO332
Проба ≥1,700,000 IU / g, ЕП  

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !