acid askorbik (Vitaminë C)

Përshkrim i shkurtër:

【】 Aplikimi acid Askorbik (vitaminë C)  luajnë një rol të rëndësishëm në industrinë ushqimore / Pharm, përdorur gjerësisht në ushqim, pije, ëmbëltore, gjalpë.

【】 Main Producer  CSPC / Luwei / DSM Jiangshan / Tianli / Northeast / Henan Lvyuan / Ningxia Qiyuan / Yuoyang

【】 CAS Nr : 50-81-7

【E】 Nr : E300

【】 HS Kodi : 29362700

Kërkesa acid Askorbik gjithë bota është 120.000 MT / vit, 90% e kapaciteteve është në Kinë, thellë njohuri në treg Vitamina C, na mundësojnë gjithmonë ju ofrojmë të çmimeve konkurruese, dhe mund burim shumë marka të preferuar. Nëse jeni duke kërkuar për  acid Askorbik , mos hezitoni të na Dërgojani.


Detail Product

Produkt Tags

acid askorbik aktivitetin biologjik e komponimeve të acidit askorbik njohur, është një tretshëm në ujë vitamina, fruta dhe perime janë bollshëm. Në reagimet Redox rregullojnë metabolizmin e mungesës së tij mund të shkaktojë scurv. Acid Askorbik është përdorur gjerësisht në fusha të ndryshme, është një përbërës pjesa më e madhe, natyrisht i pranishëm në disa ushqime, shtoi për të tjerët, dhe në dispozicion si nje shtojce dietetike.

Specifikim i acidit askorbik

ITEM STANDARD
shfaqje kristal të bardhë ose pothuajse të bardhë ose pluhur kristaltë
identifikim   pozitiv
Pika e shkrirjes  191 ℃ ~ 192 ℃ 
pH (5%, w / v)   2.2 ~ 2.5 
pH (2%, w / v)   2.4 ~ 2.8 
Rotacioni specifike optike  + 20.5 ° ~ + 21.5 °  
Qartësia e zgjidhjes Qartë 
Metalet e renda = <0,0003% 
Assay (si C 6H 8O6,%)  99.0 ~ 100.5 
bakër = <3 mg / kg
hekur = <2 mg / kg
merkur = <1 mg / kg 
arsenik = <2 mg / kg 
Lead = <2 mg / kg
acid oksalik = <0.2%
Humbja në tharje = <0.1%
Sulphated ash = <0.1%
tretës mbetur (si metanoli) = <500 mg / kg 
Total numërimin pjatë (cfu / g) = <1000
Tharmet & kallëpe (cfu / g) = <100  
Escherichia. Coli / g  mungesë 
Salmonella / 25g  mungesë 
Staphylococcus aureus / 25g  mungesë 

 

 


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat !