CSPC luwei raw material Vitamin C or USP ascorbic acid

Краток опис:

【】 Апликација аскорбинска киселина (витамин Ц)  , играат важна улога во храна / Фарм индустрија, што наголемо се користат во храна, пијалоци, Кондиторски производи, путер.

【】 Главниот производител  CSPC/Luwei/DSM Jiangshan/Tianli/Northeast/Henan Lvyuan/Ningxia Qiyuan/Tuoyang

【】 CAS бр : 50-81-7

【】 E бр : E300

【】 HS Код : 29362700

Ascorbic acid demand all over the world is 120,000 MT/ year, 90% capacity is in China,

deeply knowledge on the Vitamin C market, enable us always offer you competitive price, and could source many brands you preferred. If you are looking for аскорбинска киселина , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

What is Ascorbic acid?

Аскорбинска киселина биолошката активност на аскорбинска киселина соединенија познато, е растворливи во вода витамини, овошје и зеленчук се во изобилство. Во редокс реакции регулира метаболизмот на недостаток на тоа може да предизвика scurv. Аскорбинска киселина е широко се користат во различни области, е дел состојки, природно се присутни во некои видови храна, додадени на другите, и е достапен како додаток во исхраната.

The Top 9 Foods Highest in Vitamin C

90mg of Vitamin C =100% of the Daily Value(%DV)

 

We specialized in supplying stable series product of аскорбинска киселина

 

Item Type
Ascorbic acid 80/100/200/325 mesh
Coated ascorbic acid 90%/93%/95%/97%/99%
Ascorbic acid granule Ascorbic acid DC
Sodium ascorbate  
Sodium ascorbate granule Sodium ascorbate DC granule 99%
Calcium ascorbate  
Calcium ascorbate granule Calcium ascorbate DC granule 97%

 

Specification of Ascorbic acid

Точка СТАНДАРД
изглед Бели или скоро бели кристали или кристален прав
идентификација   позитивни
Точка на топење  191 ℃ ~ 192 ℃ 
pH (5%, w / v)   2.2 ~ 2.5 
pH (2%, w / v)   2.4 ~ 2.8 
Специфична оптичка ротација  + 20,5 ° ~ 21.5 °  
Јасност на решение Отстрани 
Тешки метали = <0,0003% 
Проба (како што е C 6H 8O6,%)  99,0 ~ 100.5 
бакар = <3 mg / kg
железо = <2 mg / kg
Меркур = <1 mg / kg 
арсен = <2 mg / kg 
олово = <2 mg / kg
оксална киселина = <0.2%
Губиток на сушење = <0.1%
сулфатен пепел = <0.1%
Резидуален растворувачи (како што е метанол) = <500 mg / kg 
Вкупниот број плоча (cfu / g) = <1000
Квасци и калапи (CFU / g) = <100  
Escherichia. Coli / g  отсуство 
Салмонела / 25g  отсуство 
Staphylococcus aureus / 25g  отсуство 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !