Кафеав ориз протеин

Краток опис:

【】 Апликација ориз протеин е вегетаријанец Изолирани протеини од 100% не-ГМО целото зрно ориз, е прашкаст супстанција која е формирана од страна на обработката на уништување, purfication и суви. Ориз протеин во прав, неговиот состав амино киселина е најмногу во близина на моделите на СЗО, која е лесно сварлива

Ориз протеин е само еден жито протеин кој не треба да се направи експеримент на алергени. Не-алергенски, леснотија на смилаемост, целосно природни протеини кај сите житни зрна, добро избалансиран амино киселински профил, глутен и лактоза, висока биолошка вредност. Ориз протеин е еден вид на идеален растителни протеини.

【】 Форма : прав

【】 CAS број : 94350-05-7

【】 HS Код : 35040090

Длабоко познавање на  ориз протеин пазарот ни овозможи да ви извор со конкурентни цени и висок квалитет на стоката. Ако сте во потрага за  ориз протеин, не двоумете се да ни испрати е-маил.


детали за производот

Тагови производ

Спецификација табела на ориз протеин

Точка СТАНДАРД
изглед Прав од слабо жолта, unifority andrelex, без агломерација или мувла, нема странски прашања со голо око
содржина на протеини (%, сува основа) N * 6.25 ≥80
Содржината на влага (%) ≤8.0
содржина на пепел (%, сува основа) ≤5.0
Масти содржина (%, сува основа) ≤8.0 
Арсен (ppm) ≤0.5
Lead (ppm) ≤0.4
Меркур (ppm) ≤0.2
Кадмиум (ppm) ≤0.4
Вкупниот број плоча (cfu / g) ≤5000
Колиформи (MPN / 100g) ≤30
Калапи и квасец (cfu / g) ≤25
E.Coil негативни
Enterobacteriaceae негативни
Патогена бактерија (cfu / 25g) негативни

  • Претходна:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !