Витамин Е 98% масло, DL-алфа токоферол нафта

Краток опис:

【】 Апликација Витамин Е 98% масло, DL-алфа токоферол масло   широко се користи во За утврдување на маргарин, масло и масти, исхрана производи и храна за бебиња, исто така погоден за меки капсули.

【】 Главниот производител  ДСМ, ADM, Жеџијанг Медицина (ZMC), Brenntag

【】 Форма : масло

【】 CAS бр : 9002-96-4

【】 E бр : 302

【】 HS Код : 29362800

Длабоко познавање на витамин Е 98% масло  пазарот ни овозможи да ви извор со конкурентна цена екс реномирани витамин Е 98% масло  производители. Ако сте во потрага за  витамин Е 98% масло , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

Витаминот Е има неколку важни функции;

Помогне во одржување на клеточна структура со заштита на клеточните мембрани.

тоа е антиоксидант кој помага да се забави процесите кои ги оштетат клетките

 

Здравствените придобивки од витамин Д се:

 

Помогне да се спречи болести на срцето и крвните садови

Се користи за превенција од рак

Помогне да се намали високиот крвен притисок

Се користи за да се спречат одредени кожни заболувања

Помогне со артритис

ПРЕДМЕТИ СТАНДАРД
изглед Бела или whitelike прав
Проба > = 50%
Губиток на сушење = <5.0%
Seive Анализа > = 90% до број 20 (САД)
Хеви метал = <10 mg / kg
арсен = <2mg / kg
Pb = <2mg / kg
кадмиум = <2mg / kg
Меркур = <2mg / kg

Технички спецификации

производ спецификација пакет главната Апликации
DL-алфа токоферол ацетат 93% масло 200 / 950kg / барабан За употреба во храна одделение.
DL-алфа токоферол ацетат 98% масло 20/50 / 200kg / барабан За утврдување на маргарин, масло и масти, исхрана производи и храна за бебиња, исто така погоден за меки капсули.
DL-алфа токоферол ацетат во прав 50% CWS /
CWS-D
20 кг / картон Лесно растворливи во ладна вода, и затоа може да се користи како фортификација на сува прехранбени производи, како што се брашно, млеко во прав, прав пијалок.
DL-алфа токоферол ацетат моќ 50% TAB 50кг / картон За употреба во таблети и капсули.
DL-алфа токоферол ацетат beadlet 50% ТАБ-B 20 / 50кг / картон За употреба во капсули.
DL-алфа токоферол ацетат beadlet 75% ТАБ-B 20 / 50кг / картон За употреба во капсули.
Витамин Е (Мешовит токофероли) 30% / 50% во прав 25kg / торба За употреба во храна или храна одделение, главно се користи во животните се хранат.
DL-алфа токоферол ацетат во прав 50% SF 25 кг / картон За употреба во ниска содржина таблети и капсули.
DL-алфа токоферол калциум сукцинат 96% кристален прав 25 кг / картон За употреба во таблети и капсули.
Мешан токоферол Концентрат 50/70/90% масло 20/50 / 200kg / барабан Се користи како антиоксиданс во масло и масти, СРЈ и незаситени масни киселини.
D-алфа токоферол 1000/1100/1200/1300 / 1409IU 20/50 / 200kg / барабан За утврдување на маргарин, масло и масти, исхрана производи и храна за бебиња, исто така, се користи во меки капсули и како антиоксиданс во масло и масти.
D-алфа токоферол ацетат 1000/1100/1200 / 1360IU 20/50 / 200kg / барабан За утврдување на маргарин, масло и масти, исхрана производи и храна за бебиња, исто така, се користи во меки капсули и како антиоксиданс во масло и масти.
D-алфа токоферол ацетат во прав 700 CWS 20 кг / картон Лесно растворливи во ладна вода, и затоа може да се користи како фортификација на сува прехранбени производи, како што се брашно, млеко во прав, прав пијалок.
D-алфа токоферол ацетат во прав 700 TAB 20 кг / картон 50кг / барабан За употреба во таблети и капсули.
D-алфа токоферол ацетат во прав 700 SF 25 кг / картон За употреба во ниска содржина таблети и капсули.
D-алфа токоферол ацетат beadlet 700 ТАБ-B 20 кг / картон 50кг / барабан За употреба во капсули.
Д-алфа токоферол ацетат beadlet 950 ТАБ-B 20 кг / картон 50кг / барабан За употреба во капсули.
D-алфа токоферол сукцинат 1210/1185/1185-se 25kg / барабан За употреба во таблети и капсули.
Растворливи во вода (природни) витамин Е (TPGS) 25kg / барабан 10кг / картон За утврдување на храна и пијалоци, особено за храна со транспарентни изглед, исто така погоден за меки капсули.

 

 

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !