Лутеин 0,02% -2.0% Емулзија

Краток опис:

【】 Апликација Лутеин Емулзија  Особено погоден за утврдување и колорит на пијалаци, исто така погоден за супи, сосови, житарици, слатки, млечни производи и доенчињата храна. Палета на бои: жолта

Тип  100% natrual extract from Marigold

【】 Форма : Емулзија 

【】 CAS број : 502-65-8

【】 E бр : E161b

【】 HS Код : 32030090

Длабоко познавање на  лутеин пазарот ни овозможи да ви извор со конкурентна цена екс реномирани  лутеин производители. Ако сте во потрага за  Лутеин 0,02% -2.0% емулзија , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

【】 Ефикасност

1. заштита на видот

лутеине еден од основа во објективот и мрежницата на окото, може да ја спречи макуларна дегенерација (AMD), и да се подобри видот.

2. Олеснување Возраст пигментацијата на ретината во човечкото тело и анти-липидна пероксидација од antioxidation.

3. Прилагодете крв масти, да се спречи ниска густина против antioxidation, и со тоа да се ублажи cardiopathy.

Спецификација на Лутеин 80%, 90% кристалоиди

Име на производ

лутеин

Латинското име

Marigod Цвет Екстракт, Tagetes erecta Л.

дел кој се користи

Цвеќе

Земја на потекло

Кина

анализа

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Проба

лутеин

Методи за испитување

HPLC

изглед

Портокал парична казна во прав

Остаток на палење

≤5.0%

Губиток на сушење

≤5.0%

пестициди

Во согласност со USP

Тешки метали

≤20ppm

Pb

≤3.0ppm

како

≤2.0ppm

мирис

карактеристично

Големина на честичка

100% преку 80 решетката

Microbioiogical

Вкупно на бактерии

≤10000cfu / g

Габична и калапи

≤1000cfu / g

Salmgosella

негативни

coli

негативни


  • Претходна:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !