Природни Ликопен Beadlet 10% CWS-B Beadlet, ладна вода растворливи

Краток опис:

【】 Апликација Ликопенот е моќен антиоксиданс. Особено погоден за утврдување и колорит на пијалаци, исто така погоден за супи, сосови, житарици, слатки, млечни производи и доенчињата храна. Палета на бои: црвена.

Тип  а) 100% natrual извадок од домати

б) ферментира ликопен извлечена од Blakeslea trispora

【】 Форма : прав

【】 CAS број : 502-65-8

【】 E бр : E161

【】 HS Код : 29369000

Длабоко познавање на  ликопен пазарот ни овозможи да ви извор со конкурентна цена и професионална техничка поддршка. Ако сте во потрага за  ликопен , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

ликопен е светло црвена каротен и каротеноиди пигмент и phytochemical најде во доматите и други црвени овошја и зеленчук, како што се црвено моркови, лубеници, ГАК, и папаја, но тоа не е во јагоди или цреши.

 

Спецификација табела на ликопен

 

Точка

СПЕЦИФИКАЦИЈА

    изглед:

Црвен прав

мирис:

карактеристично

вкус:

карактеристично

спецификација:

20% HPLC

Сушење метод:

Spary сушење

Partical Големина:

NLT 100% Преку 80 решетката

Губење на сушење:

5,0% Макс

Масовно Густина:

40 ~ 60g / 100ml.

Вкупно Тешки метали:

10ppm Макс.

арсен:

2ppm Макс.

Олово:

2ppm Макс.

брои вкупно плоча:

1,000cfu / g Макс.

Квасец и мувла:

100cfu / g Макс.

Ешерихија коли:

негативни

салмонела:

негативни

Staphylococcus:

негативни


  • Претходна:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !