Витамин Е 700 CWS-прав, d-алфа-токоферил ацетат, ладна вода растворливи 700 IU

Краток опис:

【】 Апликација витамин Е 700 CWS-прав ѓ или утврдување на сува прехранбени производи, како што се брашно, сува млеко и пијалоци во прав и вода-базирани храна.

【】 Главниот производител  ДСМ, ADM, Жеџијанг Медицина (ZMC), Brenntag

【Тип】: прав, ладна вода растворливи 700 IU витамин Е / g

【】 Compendia : FCC *; USP *; .. Ph Eur *; ИП; Не-ГМО; ниска РАН

【】 E бр : 308

【】 HS Код : 29362800

Длабоко познавање на витамин Е  пазар ни овозможи да ви извор со конкурентна цена екс реномирани витамин Е производители. Ако сте во потрага за витамин Е 700 CWS-прав , не двоумете се да ни e-mail.


детали за производот

Тагови производ

витамин Еима неколку важни функции;

Помогне во одржување на клеточна структура со заштита на клеточните мембрани.

тоа е антиоксидант кој помага да се забави процесите кои ги оштетат клетките

 

Здравствените придобивки од витамин Д се: 

Помогне да се спречи болести на срцето и крвните садови

се користи за превенција од рак

Помогне да се намали високиот крвен притисок

се користи за да се спречат одредени кожни заболувања

Помогне со артритис

ПРЕДМЕТИ СТАНДАРД
изглед Бела или whitelike прав
Проба > = 50%
Губиток на сушење = <5.0%
Seive Анализа > = 90% до број 20 (САД)
Хеви метал = <10 mg / kg
арсен = <2mg / kg
Pb = <2mg / kg
кадмиум = <2mg / kg
Меркур = <2mg / kg

  • Претходна:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !